Насловна » Актуелно » Вести » Николић: Боље да се одмах зна на чему смо
Етнички мотивисани инциденти на Косову и Метохији, 2021. Преговарачки процес са Приштином Informator
Време од преузимања обавезе формирања ЗСО
Година Месец Недеља Дан
Исказивање интересовања за вакцинисање против COVID-19 Pecat

Николић: Боље да се одмах зна на чему смо

11. јануар 2016. Извор: Канцеларије за Косово и Метохију

Председник Србије Томислав Николић истакао је данас у разговору са потпредседником Владе Руске Федерације Дмитријем Рогозином да је Србија посвећена дијалогу, али да Приштина са једне стране разговара, а са друге ради на спровођењу независности.

Приштинско руководство интензивно ради на промоцији независности и користи при томе различите методе, навео је Николић.

Неке од њих су, додао је, немири на унутрашњем плану, а улазак у међународне организације на спољном.

"Реч је веома лукавој игри, на коју морамо бити спремни. То подразумева унапред припремљен план и поступање по том плану. Ја се залажем такође да прво видимо шта нас то очекује у поглављу 35 и како ће изгледати 'обавезујући' споразум са Приштином", рекао је Николић.

"Боље да се одмах зна на чему смо, него да се годинама отварају поглавља, да би на крају сачекало нешто што не можемо да прихватимо" констатовао је председник Николић.

Рогозин је, како се наводи у саопштењу са састанка, информисао председника Николића о стању у руској војсци и пружио уверавања да се 1999. година, када Русија није била у стању да помогне Србији, никада неће поновити.

"Ми пажљиво пратимо ситуацију у региону. Сада се осећамо много сигурније него пре, а то је зато што нам је порасла војна моћ. Мислим да је и Србији потребна војна снага", закључио је Рогозин.

Што се тиче Косова и Метохије, правда и Русија су на страни Србије, рекао је потпредседник руске владе и додао је потребно наоружати се стрпљењем и не признавати независност, што ни Русија никада неће урадити.

Председник Николић је затражио од Рогозина да пренесе председнику Путину захвалност због подршке у Савету безбедности, када се гласало о Резолуцији о Сребреници и подршци да се не дозволи пријем самопроглашеног Косова у Унеско.