A A A ћир |  lat  
Naslovna » Aktuelno » Vesti » Đurić: Srbija će tražiti reviziju privatizacija na KiM
Etnički motivisani incidenti na Kosovu i Metohiji, 2021. Pregovarački proces sa Prištinom Informator
Vreme od preuzimanja obaveze formiranja ZSO
Godina Mesec Nedelja Dan
Iskazivanje interesovanja za vakcinisanje protiv COVID-19 Pecat

Đurić: Srbija će tražiti reviziju privatizacija na KiM

18. decembar 2017. Izvor: Tanjug

Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić izjavio je danas da će Srbija tražiti i insistirati da bude izvršena revizija privatizacija na KiM koja je, kako kaže, po svom karakteru nelegalna, pljačkaška i kriminalna, ali i protivna domaćim i međunarodnim propisima i rezolucijama.

Foto: Kancelarija za KiM

Đurić je posle okruglog stola u okviru unutrašnjeg dijaloga na kome su učestvovali predstavnici ekonomskih fakulteta, instituta i strukovnih udruženja, kazao da je Kancelarija za KiM napravila sveobuhvatnu bazu podataka imovine.

“Imamo papir za svaki dinar, za svaki šraf koji smo kao država ulagali u proteklim decenijama na KiM”, rekao je Đurić novinarima.

On je podsetio da je reko 900 fabrika na KiM čiji je vlasnik država Srbija “oteto” u procesu pljačkaške privatizacije bez da su Srbi na KiM ili država Srbija dobili ijedan dinar.

Đurić je naveo da smo kao narod na teži način na primeru KiM naučili i izvukli pouke zbog čega je važno da postoji plan za svaku opštinu, selo ili grad, navodeći da se danas poklanja puna pažnja svim sredinama.

Đurić je složio sa konstatacijom da nema konačnih rešenja kada je KiM u pitanju već da postoji samo stalna borba za ostvarivanje naših interesa i da kao narod ostanemo i opstanemo i na KiM i na svakom drugom mestu.

On je s tim u vezi zaključio da ekonomska politika Srbije i predsednika Aleksandra Vučića znači da Srbija konačno ima plan za svaku opštinu.

Odgovarajući na pitanje šta znači normalizacija između Beograda i Prištine, Đurić je kazao da se zajednički imenitelj traži već šest godina, a da za Srbiju normalizacija predstavlja “da nema barijera i prepreka, da ljudi mogu slobodno da žive”

Podsetio je da postoji neslaganje oko statusa Kosova, ali i da se dve strane slažu da se mora razgovarati i na taj način tražiti rešenje.

“Činjenica je da neki od njih nisu u istoj meri posvećeni pronalaženju te vrste rešenja, koje bi podrazumevalo kompromis. Neki od njih misle da im je unapred dato da svoj cilj ostvare bez ikakve fleksibilnosti i ustupaka. Možda ih je neka podrška koju su uživali u prošlosti takvom ponašanju naučila, ali sasvim sigurno da od nas ustupke bez utemeljenja ne mogu da očekuju, niti će ih imati jer za tako nešto nema razloga”, poručio je Đurić.